Pranie Tapicerek, Dywanów - Olsztyn

Jak dbać o materac, żeby długo nam służył?

Pralnia Olsztyn Tad oferuje pranie tapicerki meblowej, w tym materacy

Odpowiednio użytkowany materac może nam służyć wiele lat. Pamiętać jednak musimy, że aby tak się stało, należy koniecznie o niego zadbać – mowa tu zarówno o odpowiednim umieszczeniu, korzystaniu, jak i czyszczeniu materaca do spania. To ostatnie zadanie najlepiej będzie zlecić profesjonalnej pralni – w dalszej części artykułu wyjaśnimy, dlaczego. Oto najważniejsze kroki, jakie musimy podjąć, byśmy mogli cieszyć się wysokiej jakości, komfortowym snem przez długie lata.

Materac należy odpowiednio podeprzeć

Aby cieszyć się zdrowym snem, musimy nasz materac odpowiednio podeprzeć – i zdecydowanie odradza się spania na materacu, który leży na podłodze. Jest to nie tylko niebezpieczne dla naszego zdrowia, ale i znacząco obniża jakość snu, a także prowadzi do szybszego niszczenia się materaca, blokując odpowiedni przepływ powierzchni. Sprawia to, że w materacu stopniowo zaczyna się pojawiać pleśń oraz inne grzyby, a także roztocza.

Oprócz tego należy pamiętać, że w tak położonym materacu o wiele szybciej będą zużywały się sprężynki oraz pianki.

Pralnia Tad to profesjonalne pranie i czyszczenie tapicerki materacy

 

Regularne odwracanie i wietrzenie materaca jest niezwykle ważne.

Niestety, zarówno o jednej, jak i drugiej kwestii właściciele materacy zapominają stosunkowo często. Tymczasem bardzo ważne jest, aby materac konsekwentnie odwracać, pamiętając także o jego regularnym wietrzeniu. Tą drugą czynność najlepiej wykonywać w chłodne dni – pozwoli to usunąć z wnętrza materaca szkodliwe drobnoustroje, tym samym przedłużając jego świeżość i komfort użytkowania.

Z kolei odwracanie materaca powinno odbywać się przynajmniej raz na trzy miesiące, niezależnie od tego, czy posiadamy materac jedno- czy obustronny, Zwiększy to przepływ powietrza w materacu oraz pozwoli na zachowanie jego ergonomicznego kształtu. Pamiętajmy, że obracając materac obustronny, z drugiej strony możemy korzystać dokładnie tak, jak z tej, na której do tej pory sypialiśmy. Jeśli zaś zdecydowaliśmy się na materac jednostronny – ma to po prostu pozwolić materacowi “odpocząć”.

Wilgoć a materac

O ile, na przykład, plamy to problem przede wszystkim natury estetycznej, o tyle przewilgocenie materaca to już poważny problem. Zwłaszcza, że jego wnętrza nie da się wyczyścić – z powodu m.in jego konstrukcji możliwe jest tylko i wyłącznie pranie tapicerki. Jak zatem uniknąć zawilgocenia materaca? Przede wszystkim warto pamiętać o prewencji. Korzystając z materaca starajmy się unikać spożywania soków, napojów gazowanych, czy wody. Warto również pomyśleć o zakupie ochraniacza na materac.

Jeśli jednak do zawilgocenia wnętrza materaca dojdzie, należy go jak najszybciej osuszyć i wywietrzyć jego wnętrze, aby pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów oraz nieprzyjemnych zapachów. Musimy, niestety, być przekonani, że czasem się to nie uda. Jeśli po przesuszeniu materaca wydobywa się z niego nieprzyjemny zapach – wówczas niewiele można już zrobić i warto pomyśleć o zakupie kolejnego materaca.

Pranie materacy Olsztyn

 

Jak jeszcze można dbać o materac?

Należy pamiętać również o kilku innych, bardzo ważnych sprawach, jeśli zamierzamy z naszego materaca korzystać tak długo, jak to tylko możliwe.

Przede wszystkim – powinniśmy kategorycznie unikać nadmiernych wstrząsów. Zginanie materaca również nie jest zalecane. Ryzykujemy bowiem w ten sposób jego uszkodzeniem oraz deformacją. Warto pamiętać o tym szczególnie podczas przeprowadzki, ponieważ to właśnie wtedy najłatwiej uszkodzić materac. Dobrym pomysłem będzie zabezpieczenie go folią, lub po prostu umieszczenie w miejscu, w którym nie będzie on aż tak narażony na uszkodzenia.

Podczas, gdy część plam i zabrudzeń z materaca “zejdzie” z łatwością, innych nie da się tak łatwo usunąć. Jeśli mamy problemy z pozbyciem się plamy z tapicerki materaca na własną rękę, nie ryzykujmy jej poważnym uszkodzeniem – w wyniku np. zastosowania nieprawidłowo dobranych detergentów. Pomóc nam może w takiej sytuacji pralnia Tad i to w to miejsce powinniśmy się udać, by przywrócić świetność naszego materaca.

Pranie tapicerki materaca – dlaczego warto robić to regularnie?

Pranie tapicerki to usługa, która może w prosty sposób przywrócić świetność naszego materaca. Materac zostanie oczyszczony i odkażony, dzięki czemu zmniejszy się liczba negatywnych drobnoustrojów, takich jak bakterie, czy roztocza. Usunięte zostaną także ślady po zwierzętach, a także płyny fizjologiczne. Warto jednak wiedzieć, że takich efektów nie osiągniemy piorąc tapicerkę samodzielnie. Aby pranie okazało się naprawdę skuteczne, powinna przeprowadzić je profesjonalna pralnia Olsztyn. Powinniśmy również pamiętać o tym, by tapicerkę materaca czyścić regularnie – bo nawet najbardziej starannie wykonane pranie po pewnym czasie traci efekty.

Dlaczego czyszczenie materaca warto zlecić profesjonalnej pralni?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego nie zaleca się prania tapicerki w pralce – wszak na papierze jest to metoda prosta i skuteczna. Bardzo ważne jest jednak, byśmy pamiętali, że w większości przypadków tapicerka materaca nie może zostać zdjęta z materaca – a co za tym idzie, nie możemy jej po prostu ściągnąć i umieścić w pralce. Jeśli spróbujemy to zrobić, może się okazać, że raz ściągniętego pokrowca już nie założymy z powrotem. Oczywiście, istnieją również materace, których tapicerkę da się w prosty sposób ściągnąć – nawet wtedy może się jednak okazać, że jej rozmiary są zbyt duże, aby umieścić ją w standardowej pralce.

Pralnia Tad i jej specjaliści oferują zaś profesjonalne (i szybkie) wypranie pokrowca bez zdejmowania go, jeśli nie ma takiej możliwości. Jest to usługa kompleksowa gwarantująca wysokiej jakości czyszczenie materacy każdego rodzaju. Dzięki wdrożeniu technologii prania ekstrakcyjnego wnętrze materaca nie przemaka, a wszelkie zawilgotnienia są natychmiast, w profesjonalny sposób osuszane.

Profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej, pranie materacy

 

W jaki sposób przebiega czyszczenie materaca?

Pranie materaca podzielić można na kilka etapów. Pierwszym z nich jest rozpylenie na powierzchni tapicerki odpowiedniego środka czyszczącego, w celu rozpuszczenia trudniejszych zabrudzeń, dzięki czemu następnie łatwiej je będzie usunąć.

Kolejnym etapem jest odplamianie. Plamy mogą być bardzo różnego rodzaju, np. tłuste, czy zaciekowe. Do tego czynników, które mogły spowodować powstanie plam jest bardzo wiele – soki, napoje gazowane itd. Nie każdą plamę da się usunąć w taki sam sposób – kluczowe jest więc dobranie odpowiednich rozwiązań, w tym różnego rodzaju odplamiaczy. Pralnia Tad używa kilku rodzajów odplamiaczy (wszystkie z najlepszej jakościowo półki), żeby jednorazowo “trafić” w jak największą liczbę plam.

Następnie odbywa się pranie ekstrakcyjne. Etap ten jest powtarzany do skutku – czyli dopóki materac nie powróci do zadowalającego poziomu czystości.

Ostatnim etapem tego, jak wyczyścić tapicerkę materaca, jest płukanie. Tapicerka płukana jest za pomocą czystej wody, aby pozbyć się resztek roztoczy, a także wypłukać zastosowane środki czyszczące. Jeśli tapicerki nie dało się ściągnąć, wnętrze materaca zostaje na ten czas odpowiednio zabezpieczone, a także osuszone, aby zapobiec jego zawilgoceniu.

Odplamianie materaca

Podstawową zaletą prania materaca jest to, że skutecznie odplamimy pokrowiec w sposób, którego często nie moglibyśmy osiągnąć samodzielnie. Usługi pralni obejmują bowiem wykorzystanie wysokiej jakości specjalistycznych detergentów, dopasowanych do materiałów, z jakich wykonana została tapicerka. Oczywiście, nie gwarantuje to, że wszystkie plamy zostaną usunięte – niektórych zabrudzeń nie da się, niestety, usunąć – jednak szansa na to jest na pewno o wiele wyższa, niż gdybyśmy prania dokonywali na własną rękę. Pralnia TAD oferuje profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej  i nie tylko. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą firmy.

Sposób, w jaki dokonany zostanie czyszczenie materacy, ma wpływ również na ich żywotność. Im dokładniej zostanie dokonane czyszczenie, im lepszej jakości materiały zostaną do tego celu wykorzystane – tym większa szansa, że tapicerka przetrwa w nieskazitelnym stanie jeszcze długi okres czasu. Pamiętajmy, że pranie tapicerki może dotyczyć zarówno jednej, jak i dwóch stron – co również jest niezwykle ważne w kontekście komfortowego i zdrowego dalszego korzystania z materaca.