Pranie Tapicerek, Dywanów - Olsztyn

Pranie dywanów na wskroś

Dywany są bardzo pożądanym elementem wyposażenia każdego domu, rozwiązują problem zimnych podłóg, upiększają wnętrze i pomagają stworzyć przyjemną atmosferę. Jednak z biegiem czasu brudzą się, tracą wygląd, pojawiają się na nich nieprzyjemne plamy, które samodzielnie bardzo trudno usunąć. Ale w województwie warmińsko-mazurskim brud na dywanie nie jest powodem do jego wymiany. Można skorzystać z usług pralni dywanów w Olsztynie, która wykona pranie na wskroś. Co to oznacza? To profesjonalne pranie w kąpieli wodnej powodujące zarówno dogłębne czyszczenie jak i pielęgnację dywanu.

Niezawodne usuwanie brudu z dywanu dzięki metodzie na wskroś

Pranie dywanów w naszej pralni chemicznej TAD w Olsztynie zapewnia maksymalne czyszczenie, ponieważ wykonywany jest pełny cykl pracy – wstępne czyszczenie z suchego brudu, moczenie, pranie przy użyciu profesjonalnych środków chemicznych, płukanie, wirowanie i tak dalej. Do prania stosujemy bezpieczne detergenty. Przy pomocy takiej chemii i dużej ilości wody dywan jest prany do pełnej grubości – na wskroś. Stąd doskonały wynik – czystość, świeżość. Dlaczego pranie na wskroś jest najlepszą metodą na uzyskanie idealnie czystego dywanu? Bazując na swoim doświadczeniu w wykonywaniu usług prania dywanów, mamy świadomość, że tworzące się zabrudzenia nie należą do powierzchownych, niestety zabrudzeniu ulega runo na całej długości włosa do samej osnowy.Tylko profesjonalne czyszczenie dywanów, czyli pranie na wskroś pozwala na efektywne rozpuszczenie a następnie wypłukanie brudu zarówno z runa i z osnowy dywanu.

Pralnia TAD w Olsztynie oferuje pranie dywanów na wskroś

 

Jak przebiega pranie na wskroś w pralni dywanów w Olsztynie?

  • Trzepanie mechaniczne dywanu.Takie działanie pozwala na dokładne odpylanie dywanu za pomocą silnych wibracji, usuwany jest piasek, kurzu, włosy, sierść zwierząt domowych.
  • Pranie dywanu. Cały proces rozpoczyna się od zamoczenia pod odpowiednim ciśnieniem runa i osnowy dywanu, powoduje to skuteczne rozpuszczenie brudu. Wykonujemy zapieranie dywanu w miejscach gdzie powstały trudne do usunięcia plamy, jest to gwarancją uzyskania optymalnego rezultatu. Kolejny etap wykonuje maszyna do czyszczenia dywanów na mokro, pranie na wskroś odbywa się za pomocą szczotki tarczowej, następuje dawkowanie oraz rozprowadzanie na dywanie profesjonalnych środków chemicznych. Dzięki dopływowi wody z kilku punktów, detergent wnika w całą powierzchnię włókien dywanu. Pozwala to na równomierne wyczyszczenie każdego centymetra kwadratowego powłoki, a specjalne detergenty nadają jej połysk, miękkość i pomagają zachować kolor.
  • Wirowanie w wirówce do dywanów. Po spłukaniu dywan umieszczany jest w wirówce, tam jest dodatkowo płukany i wykręcany przy 1200 obr./min. Pozwala to na maksymalne usunięcie wilgoci i pozostałości detergentów. Wirowanie w wirówce znacznie skraca czas schnięcia dywanu – pozwala to uniknąć jego nadmiernego nawilżenia.
  • Suszenie dywanu. Po odwirowaniu dywan umieszczany jest w suszarni w pozycji pionowej, w której powietrze krąży i jest stale odnawiane, a suszarka suszy powietrzem i ogrzewa je do optymalnej temperatury, co pozwala na jak najszybsze wyschnięcie dywanu.
  • Profesjonalne czyszczenie dywanów wiąże się z przejściem etapu końcowego, w czasie, którego dywan przechodzi końcowe szczotkowanie i odkurzanie. Szczotki czyszczą z granulek i włosków, wnikając do samego podłoża włókien dywanu.

Pralnia TAD Olsztyn - profesjonalne pranie dywanów i tapicerki

 

Wszystkie wymienione etapy przeprowadzane w naszej pralni dywanów Olsztynie są wykonywane solidnie z dogłębną znajomością procesu prania na wskroś i wykorzystania odpowiednich detergentów. Dysponujemy wysokiej jakości sprzętem takim jak: pralnice, szorowarki, trzepaczki mechaniczne, wirówki, suszarki oraz profesjonalną chemię. W naszej pralni pracują doświadczeni specjaliści, którzy potrafią wykonać profesjonale czyszczenie dywanu dopasowane do rodzaju i struktury włosia. Przyjmujemy zarówno dywany syntetyczne, shaggy, wełniane, wiskozowe, ręcznie tkane dywany orientalne. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapoznanie się z naszą ofertą. Wykonujemy wysokiej jakości pranie tapicerki i czyszczenie kanap, pranie tapicerki samochodowej a także ich ozonowanie.

Jak skorzystać z usługi prania dywanów w Olsztynie?

Zgłoś się do naszej pralni chemicznej TAD w Olsztynie potrzebę prania dywanu na wskroś. Możesz to wykonać zarówno telefonicznie jak i e-mail. Zapraszamy do kontaktu. Jeżeli nie możecie Państwo dostarczyć nam samodzielnie dywanu, odbierzemy go naszym środkiem transportu. Oczywiście wszystkie uzgodnienia, co do dnia i godziny przybycia naszego pracownika zostaną ustalone z Państwem wcześniej. Wystawione zostanie pokwitowanie za odebrany dywan, nasz pracownik przekaże wstępny koszt prania dywanu.

Na miejscu w naszej prani chemicznej wykonujemy mierzenie i znakowanie dywanu. Ponadto wszywamy odpowiednią metkę z nadanym numerem. Sprawdzamy dywan pod kątem silnych zabrudzeń oraz możliwych uszkodzeń runa, analizujemy rodzaj włókna, aby dobrać odpowiednie środki czyszczące. Po wykonaniu całego procesu prania na wskroś dostarczymy czysty i pachnący dywan do Państwa domu.