Pranie Tapicerek, Dywanów - Olsztyn

Proces technologiczny

Etapy czyszczenia

1. MIERZENIE I ZNAKOWANIE

Mierzenie dywanu, wszycie unikatowej metki z numerem, wyszukanie ewentualnych uszkodzeń, ustalenie rodzaju włókna i wykonanie zdjęcia.

2. TRZEPANIE MECHANICZNE

Automat trzepiący niezwykle skutecznie i w bardzo krótkim czasie usuwa wszystkie suche zabrudzenia będące w dywanie tj. piasek , kurz, pył, sierść, włosy, itp.

3. PRANIE WSTĘPNE

Dywan na ok 30-50 min. trafia do automatu piorącego wypełnianego 3 tys. litrów wody, gdzie specjalne mieszadła wyprowadzają go w ciągły ruch powodując całkowite rozpuszczenie brudu.

4. PRANIE ZASADNICZE I PŁUKANIE

Pranie za pomocą szorowarki tarczowej, z jednoczesnym dozowaniem i rozprowadzaniem odpowiedniego dla danego dywanu środka piorącego. Następnie dywan płukany jest wodą pod ciśnieniem.

5. WIROWANIE

Dywan umieszczany jest w specjalnej wirówce do dywanów, gdzie przy 1200 obr/min usuwane jest 95% wody, resztki chemii i brudu. Wirówka zapobiega przebarwianiu frędzli i deformacji dywanów podczas suszenia.

6. SUSZENIE

Dywan suszony jest na specjalnej suszarni w pozycji pionowej, gdzie w kilka godzin odparowuje pozostałe 5% wody.

7. OZONOWANIE

To dezynfekcja i dezodoryzacja przeprowadzana za pomocą ozonu. Dezynfekcja to zwalczanie mikroorganizmów. Dezodoryzacja to zwalczanie nieprzyjemnych zapachów. Ozonowanie jest skuteczną metodą zwalczania pleśni, wirusów i bakterii. Dezynfekcja i dezodoryzacja poprzez ozonowanie nie wymaga użycia szkodliwych środków chemicznych. W przeciwieństwie do większości innych metod dezodoryzacji ozonowanie nie ogranicza się jedynie do maskowania brzydkich zapachów, ale naprawdę je usuwa.