Pranie Tapicerek, Dywanów - Olsztyn

Wino – czerwona zmora

Profesjonalne panie dywanów i wykładzin w pralni TAD Olsztyn

Plama z wina na dywanie

Wino, szczególnie czerwone, należy do najbardziej popularnych trunków. Sięgamy po nie w czasie rodzinnych spotkań, czy romantycznego wieczoru we dwoje. Oprócz walorów smakowych, posiada wiele właściwości zdrowotnych. Prawdą jest, że czerwone wino poprawia krążenie krwi. Potrafi jednak sprawić, że krew w naszych żyłach zaczyna wręcz buzować. Taka sytuacja ma miejsce, gdy ten smaczny napój rozlewa się niepostrzeżenie na naszym ubraniu lub co gorsza dywanie. Zaplamione tkaniny niszczą najbardziej intymny nastrój. Codzienne oglądanie różowych smug, doprowadza do furii. Plama z czerwonego wina na dywanie, potrafi więc zmyć sen z powiek, niejednej gospodyni domowej. Czy jedynym rozwiązaniem jest pozbycie się rzeczy, na których pozostały plamy?

Nie najgorsza marchewka

Wiele osób, zwłaszcza rodziców, uważa że najgorszą do usunięcia plamą, jest ta z marchewki. Dzieci, podczas rozszerzania diety, brudzą ubrania na potęgę. Jako, że gotowane warzywa są pierwszymi produktami, jakie podajemy naszym pociechą, plamy z nich zdarzają się wyjątkowo często. Jednak zabrudzone ubrania nie stanowią takiego wyzwania, jak zniszczony dywan. Ciuszki dziecięce bez problemu mieszczą się do pralki. Po wcześniejszym namoczeniu, możemy je zatem wyprać. Nawet jeżeli walka wydaje się nierówną, mamy wiele możliwości, by zwyciężyć. Czynności związane z czyszczeniem, możemy spokojnie powtórzyć. Ubrania z widocznymi plamami, rozwiesić na słońcu. To właśnie ten naturalny nośnik światła rewelacyjnie działa na trudne zabrudzenia. W przypadku większych rzeczy, domowe usunięcie plam, jest bardzo trudne.  Do wyprania wykładziny, czy dywanu zazwyczaj potrzebujemy specjalistów. A co najczęściej ląduje w tych miejscach? Niestety, jest to alkohol. Rozluźniona atmosfera, pogawędka ze znajomymi i tracimy ostrożność. Jeżeli na podłogę upada kieliszek białego, wysokoprocentowego alkoholu, możemy liczyć się ze szybką naprawą szkód. W przypadku wina czerwonego, problem z pozbyciem się plamy, jest bardziej złożony. Tutaj pomóc może jedynie, profesjonalna pralnia dywanów.

 

Pralnia TAD Olsztyn oferuje usuwanie plam z czerwonego wina

 

(Nie)reaguj!

Kiedy dochodzi do rozlania jakiejkolwiek cieczy w naszym salonie, niemal automatycznie sięgamy po ścierkę. Jest to odruch bezwarunkowy. Jednak warto się zastanowić nad takim postępowaniem. Plama z wina na dywanie, jest trudna do usunięcia. Jeżeli nie mamy pojęcia, jak ja wstępnie wyczyścić, lepiej nie róbmy nic. Nieprawidłowe ścieranie spowoduje, że alkohol zostanie jeszcze mocniej wciśnięty w tkaninę. W efekcie, zamiast posprzątać, narobimy jeszcze większego bałaganu. W momencie rozlania czegoś na dywan, pamiętajmy, by do wytarcia plam używać tylko czystych, suchych ręczników papierowych. Mają one bardzo dużą chłonność. Plamę zawsze wycieramy od brzegów, do środka. Dzięki temu, nie rozniesiemy jej na większą powierzchnię. Jeżeli nie mamy wiedzy, jak wyczyścić plamę, jedynie ją osuszmy. W ten sposób zabezpieczymy otaczające dywan przedmioty. Umyjmy podłogę, wytrzyjmy ściany, ale nie tykajmy materiału, z którego niezwykle trudno jest usunąć plamy. Nie używajmy także żadnych specyfików, które mogą pogorszyć jedynie sytuację. Profesjonalna pralnia dywanów, ma doskonałą wiedzę, czym wyczyścić konkretną plamę. Dlatego zaufajmy ludziom, którzy się na tym znają. Jak w każdej branży, doświadczenie i wiedza, są niezwykle cenne. Sprawdź pranie dywanów i wykładzin w pralni TAD Olsztyn.

Magiczne pogorszenie

Na rynku istnieje bardzo wiele proszków i płynów, mających ułatwić usunięcie plam z czerwonego wina. Są one dostępne niemal we wszystkich sklepach, w których można kupić chemię gospodarczą. Większość z nich jest mocno reklamowana przez producentów. Jak się jednak okazuje, rzadko kiedy spełniają one nasze oczekiwania. Większość konsumentów przyznaje, że w najlepszym przypadku, marketowy specyfik nie usunął plamy. Zdarza się także, że użycie takiego magicznego środka, niszczy jeszcze bardziej nasz ukochany dywan. Dlatego, oszczędzając czas i nerwy, zrezygnujmy z samodzielnego czyszczenia. Proszki odplamiające składają się z żrących, wybielających składników. Ta mieszanka bardzo niekorzystnie wpływa na delikatne tkaniny. O ile plamę z wina, jest w stanie usunąć profesjonalista, o tyle przebarwionych lub wyblakniętych dywanów, nie naprawi nic.

 

Profesjonalne pranie u usuwanie plam z czerwonego wina - pralnia TAD Olsztyn

 

Tylko profesjonaliści

Plamy z czerwonego wina, to rodzaj plam, koszmarnie trudnych do usunięcia. Jednak istnieją osoby, które bez problemu sobie z nimi poradzą. Profesjonaliści, zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt, szybko usuną nawet zaschniętą plamę. Pralnia dywanów, podobnie jak pralnie chemiczne, potrafi czynić cuda. Warto skorzystać z usług osób, znających się na rzeczy. Firma TAD z Olsztyna stawia czoła takim zabrudzeniom. Swoją pracę może wykonać stacjonarnie, bądź z dojazdem do klienta. Jest to świetne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku wielkogabarytowych dywanów i wykładzin. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, pracownicy szybko uporają się z drażniącymi plamami. Po ich wizycie, będziemy mogli na nowo cieszyć się pięknem naszego mieszkania. Żadne zabrudzenia na dywanie, nie będą już natrętnie przyciągać naszego wzroku.